Sağlık

Ege Üniversitesi deprem bölgesinde sağlık çalışanlarının desteğini sürdürüyor

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarla sarsılan Türkiye’de yaralar birlikte sarılıyor. Deprem felaketinin ilk gününde bölgeye verilecek destekler ve öğrencilerin durumu hakkında inanılmaz bir toparlanıp hızlı kararlar alan Ege Üniversitesi, deprem bölgesine de uzman akademisyen ve sağlık çalışanlarını göndermeye devam ediyor. sağlanan aynı yardım gibi. Yaralıların tedavisi için İskenderun Devlet Hastanesi’ne sevk edilen ekibin ardından 22 kişilik yeni sağlık grubu ve 14 kişilik pediatrik destek grubu bölgeye ulaşmak için yola çıktı.

Ege Üniversitesi olarak depremden etkilenen bölgelere her türlü takviyeyi yapmak için çalıştıklarını ifade eden Rektör Prof. yüzyılın en büyük felaketlerinden birinin yaşandığı yer. Bölgede gıda ve barınma ihtiyacının yanı sıra yeterli sayıda sağlık çalışanının bulunması hayati önem taşımaktadır. Geçen hafta Sağlık Bakanlığı’na uygun olarak 29 sağlık çalışanımızı afet bölgesine gönderdik. Bugün 15 hemşire, 4 çocuk cerrahı, 2 plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrah ve 1 anestezi uzmanından oluşan ikinci ekibimizi ve 6 hemşire ve 8 doktordan oluşan 14 kişilik pediatrik destek grubumuzu bölgeye gönderiyoruz. Bugün yola çıkan ekiplerimizle birlikte 65 sağlık çalışanı deprem bölgesinde vatandaşlarımıza hizmet verecek. Depremzedelerimizi özveriyle tedavi eden tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bugünleri birlikte aşacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Afet bölgesine alanında uzman akademisyenler yetiştirdiklerini belirten Rektör Prof. Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü bölgede incelemelerde bulunacak. Sahada görev yapan tüm arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. ”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu