Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi 8 Ağustos’ta olağanüstü toplanıyor.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, TBMM Genel Kurulu’nu 8 Ağustos Salı günü saat 15.00’te toplantıya çağırdı.

Geçen hafta inanılmazdı.

14 Temmuz’dan 1 Ekim’e kadar tatil olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Heyeti, CHP’nin çağrısıyla 25 Temmuz’da Başkan Yardımcısı Celal Adan başkanlığında toplandı.

Genel Kurul’da muhalefet partileri; CHP, YSP, GÜZEL Parti, DEVA Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’den milletvekilleri hazır bulundu.

Meclis Başkan Yardımcısı Celal Adan, toplantının yeterli olduğunu belirterek oturuma başladığını söyledi.

ÖTV ve KDV zamları görüşüldü

Çoğunluğun sağlanmasının ardından lobide bekleyen Cumhur İttifakı milletvekilleri Genel Kurul salonuna girdi. Genel Kurul’da, CHP’nin KDV ve ÖTV oranlarındaki artış ile temel ihtiyaçların üzerinde fiyat artışından kaynaklanan sorunlara çözüm bulmak amacıyla genel kurul yapılması önerisi üzerine gruplar adına müzakerelere başlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda CHP “Temel ihtiyaç maddelerinde KDV ve ÖTV oranlarındaki artış ile fiyatlardaki artışın yarattığı sorunlara çözüm bulmak için genel kurul toplantısı”teklif kabul edilmedi

TBMM Başkanvekili Celal Adan’ın başkanlığındaki Genel Kurul’da, CHP’nin “KDV ve ÖTV oranlarındaki artış ile temel tüketim mallarındaki fiyatlara yapılan zamların yol açtığı sorunlara çözüm bulunması” önerisinin ön görüşmeleri yapıldı. ihtiyaçları” tamamlandı.

Genel kurul talebi kabul edilmedi

Siyasi parti kümeleri adına yapılan konuşmaların ardından genel kurul Genel Kurulun oylamasına sunuldu.

Oylamada önerge kabul edilmedi.

Detaylar geliyor…

marmaraereglisiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu