Haber

Kılıçdaroğlu’na yönelik sözleri başını yaktı! İYİ Parti’den Cihan Paçacı yeniden göreve başladı

6’ncı Masa’da cumhurbaşkanı adaylığı tartışmaları son 12’nci toplantının ardından zirveye ulaştı. Görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı konusunda 5 başkanın anlaştığını, kendilerinin ise karşı olduklarını belirtti. Dayatmayı kabul etmeyeceklerini söyleyen Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın masaya getirdikleri tekliflerinin de reddedildiğini belirterek 6’lı tabloya son noktayı koydu.

PAÇACI GÖREVİNİN BAŞINA GERİ DÖNDÜ

“Akşener masadan kalktı mı?” Tartışmalar sürerken, birbiri ardına kritik gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı olduklarını açıkça belirten YETERLİ Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Şubat ayı başında yaptığı açıklamada, gelen tepkiler üzerine Akşener’in talebi üzerine görevinden istifa etmişti. Paçacı’nın genel başkan yardımcısı olarak görevine geri döndüğü öğrenildi. Paçacı’nın dönüşünün ardından Akşener’in Kılıçdaroğlu’nda 6 kişilik masaya istifa etmesi dikkatlerden kaçmadı.

CİHAN PAÇACI NE DEDİ?

Kılıçdaroğlu’na yönelik sözleri nedeniyle istifa eden Paçacı, “Şöyle bir şey var ki Kemal Bey’e sokakta bir itiraz görüyoruz, ‘dürüst değil mi?’ Biz soruyoruz, ‘dürüst’ diyorlar. “Eyalet deneyimi yok mu?” var diyoruz. ‘Peki öyleyse?’ ‘Ama hayır…’ Yeter Parti olarak sokaktaki bu protestoyu görmezden gelemeyiz Nagehan Hanım, şu itiraz var.”

“PARTİ YETKİLİ MECLİSİ O ZAMAN KEMAL BEY’İ ONAYLAMA NOKTASINDA DEĞİLDİR”

Partinin yetkili kurulları şu anda Kemal Bey’i onaylayacak noktada değil ama bu böyle devam edeceği anlamına gelmiyor. Meral Hanım konuyu yetkili kurullara taşıyacak, orada nihai karar verilecek.”

yesilyurt-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu