Haber

Gölcük Şirinköy Mahallesi’ne yeni yol

Büyükşehir’in Gölcük Şirinköy Mahallesi’nde yaptırdığı yeni yol genişletildi, eğimi azaltıldı ve asfaltlandı. Kaldırımlar, korkuluklar, tabelalar ve yol çizgileri de yapılacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yeni imar yolları ile vatandaşların daha kolay ve konforlu ulaşım sağlaması için üstyapı çalışmalarını yürütüyor. Gölcük Şirinköy Mahallesi’nde, genişliği 5 metre olan yüksek yokuşlu köy ve sitelere ulaşımı sağlayan toprak yol, 10 metre genişliğe çıkarıldı. Yapılan çalışma ile yoldaki eğim daha makul seviyeye indirildi. Yer yer yüzde 25 eğimli kısımlar teras ve dolgu çalışmalarıyla yüzde 20’ye düşürülürken, araçların yolu daha rahat ve güvenli kullanması sağlandı.

YAYA KAPLAMASI, KORUMA VE YOL ÇİZGİLERİ

Gölcük Şirinköy Mahallesi’nde üstyapı çalışmalarının yapıldığı 600 metre uzunluğundaki yola 2.000 ton binder ve aşındırma asfalt serimi yapıldı ve yolun temelini oluşturan 3.000 tonluk plent mix temeli atıldı. Yolun bir tarafına 2 metre genişliğinde kaldırım kaplaması, diğer tarafına ise korkuluk yapılacaktır. Asfaltlama tamamlandıktan sonra yol boyunca tabelalar konulacak ve yol çizgileri çekilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

doganyolajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu