Haber

Depremin ardından Kilis’te eğitim yeniden başladı

Depremin ardından Kilis’te eğitim yeniden başladı

KİLİS – Kilis’te 6 Şubat’ta meydana gelen depremden bu yana sıralarından uzak kalan yaklaşık 52 bin öğrenci derse başladı.

6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Kilis’te, tadilat ve onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından okul zili öğrenciler için çaldı.

Kilis’te bulunan Ahmet Karakılınç Anadolu Lisesi ve Umut İlköğretim Okulu’nda İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış törenine Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Akkurt yaptığı konuşmada, beyin sarsıntısı nedeniyle herkesin büyük acılar çektiğini ve toplu halde yaralandıklarını belirterek, yaraların hem bireysel hem de toplumsal olarak sarılmaya çalışıldığını söyledi.

Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Akkurt, 1 Mart itibariyle öğrencilerimizin eğitim alabilmeleri için Kilis’te başladık. Şu an Umut okulundayız, bu okul depremde son güne kadar bir çok velimizi ve vatandaşımızı ağırlamış ve üzerine düşen görevi fazlasıyla yapmıştır. Bugün öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle buluşma zamanı.”

Akkurt, “Kilis’te deprem incelemesi yapmamız gereken 36 okul dışında tüm okullarımızda eğitime başladık.”

Bugün öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz okullarımızın durumunu görüp değerlendirerek eğitime başlamanın mutluluğunu ve sevincini yaşadık. Sabahtan beri okullarımızı ziyaret ediyorum. Eğitim-öğretim için açtığımız ve ikili eğitime geçtiğimiz tüm okulların son derece özverili ve tüm testlerden geçmiş okullar olduğunu velilerimize belirtmek isterim. Açmadığımız okulları eğitime hazırlayacağız, gerekli testleri yapıp bu süreci bitireceğiz. Cümlelerini kullandı.

sasonajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu