Haber

Çorum’da Ele Geçirilen Sahte Alkol ve Sigaralar İmha Edildi

Çorum KOM gruplarının ele geçirdiği sahte içki ve sigaralar imha edildi

Piyasa değeri 20 milyonu bulan teçhizat dolu 6 tır bu şekilde imha edildi

ÇORUM – Çorum’da geçen yıl düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen piyasa değeri 20 milyon TL olan sahte içki, kaçak sigara ve tütünler imha edildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 2022 yılında 73 operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlarda ele geçirilen 6 TIR dolusu sahte içki, kaçak sigara, kaçak tütün ve çeşitli mallardan oluşan malzemeler Akkent Mahallesi’ndeki kazı alanına götürüldü.

Ele geçirilen eşyalar, Çorum İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Kabahatler Şube Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı ve İl Çevre Şehircilik Müdürlüğü’nden oluşan bir heyet himayesinde imha edildi.

KOM Şube Müdürü Oğuz Can Taşdemir, piyasa değeri yaklaşık 20 milyon olan 1 ton tütün, 133 kilo tütün mamulleri, 1.432 paket kaçak sigara, 13 bin 210 litre kaçak içki, 253 şişe kaçak içki, 25 adet alkolün bulunduğunu bildirdi. TL, 2022 yılında KOM Şube Müdürlüğü tarafından Emtia üretiminde kullanılan, alkol üretiminde kullanılan 22 aroma, 5 milyon 283 bin makaron, 326 bin 681 adet dolu makaron sigara ele geçirildi.

Taşdemir, bugün itibariyle ele geçirilen malzemelerin imhasının Kaçakçılık ve Organize Kabahatler Daire Başkanlığı, Belediye Başkanlığı ve İl Çevre Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri nezaretinde gerçekleştirildiğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu